Followers

Showing posts with label dezamagire. Show all posts
Showing posts with label dezamagire. Show all posts

Wednesday, April 20, 2011

Flormar

      Saptamana trecuta mi-am cumparat inca o oja de la Flormar si anume Super Neon N015. Acum doua zile m-am dat cu ea si trebuie sa spun ca sunt cu adevarat dezamagita. Daca luni m-am dat fara a aplica in prealabil un top coat si mi-a sarit pana seara de pe unghii, luni seara am decis sa ii mai acord o sansa si am aplicat si topcoat. In sticluta arata ca un albastru electric, dar pe unghii e dezastru. E un albastru spalacit, nu rezista mai mult de doua zile pe unghii daca ai treaba de facut- spalat vase, rufe, cusut si alte din astea-, trebuie aplicata in minim 2 straturi ca sa iasa cat de cat ok rezultatul final. Primul strat se da in dungi, asta si din cauza ca oja este destul de apoasa. Singurul lucru pe care il admir e ca in functie de lumina isi schimba nuanta. Astfel daca ziua arata a albastru, seara in casa arata a verde cu reflexe albastre..Sincer nu imi voi mai cumpara nici o oja din gama Neon. Prefer sa dau 3 lei pe o oja Golden Rose decat 6 pe o oja care nu rezista nici 2 zile ca lumea pe unghii.





 P.S  Suze pt calitatea pozelor- sunt facute cu telefonul..Pupici

Wednesday, March 2, 2011

Neatza..



    Am multe idei pentru postari, dar prea putin timp..Am multa energie, dar prea putin chef..Am multa iubire de oferit, si prea putin de primit..Am multe planuri, dar putine resurse..Am multa ambitie, dar prea putin noroc..Va am pe voi, si prea putin pe mine..Va pup

Tuesday, February 15, 2011

Syoss.

     Stiti ca nu fac zilnic postari de genul review pentru produsele ce-mi cad in maini..Dar de data asta fac o exceptie fiind vorba de un produs utilizat si de mama. 
     La sfarsitul lunii decembrie ne-am vopsit amandoua. Am decis sa incercam noua vopsea de la Syoss..Mda ne-am lasat prostite de reclama tv, plus de produsele de calitate folosite anterior de la ei. Eu am optat pentru un negru albastrui, iar mama pentru un blond mediu. Mai nou m-am pricopsit cu cateva fire albe de par- mai mult de 10 si mai putin de tot parul :)) iar mama avea o gramada de fire albe.

Ce promit cei de la Syoss:

Nuanţa de vopsea de păr Negru Albăstrui 1-4 redă tonuri intense de negru pline de reflexe albăstrui lucitoare pentru a obţine o culoare vibrantă.
Formula SYOSS permite performanţe ridicate şi izolează pigmentul intens de culoare, amestecat profund în păr, pentru a garanta un rezultat de lungă durată şi o culoare strălucitoare care asigură protecţie suplimentară  datorită complexului de îngrijire Nutri-Care.

Ce se ascunde in spatele ambalajului:

  Dupa parerea mea si a mamei se ascunde una din cele mai proaste vopsele de par de pe piata.
- nuanta a fost negru simplu, neavand nici macar o reflexie de albastrui cat de mica si anemica in lumina de afara
- la fiecare spalare pe cap curge vopseaua din par de parca sunt la prima spalare de dupa vopsire
- lunga durata?? la o luna dupa vopsire am deja radacinile de un deget de o nuanta mai deschise decat restul parului; nuanta e de negru cu reflexii maronii putand spune ca sunt mai degraba satena decat bruneta
- firele albe de par sunt ca la ele acasa; au reaparut atat la mine cat si la mama dupa 2 saptamani de la vopsire
- singurele ei calitati sunt ca parul luceste si ca miroase frumos, dupa vopsire.

     Pretul la reducere a fost de 12 lei cutia, dar cu siguranta m-au pierdut de client. Voi ce experiente ati avut cu vopseaua de par? Cu ce va vopsiti?


Asa trebuia sa arat, dar au uitat sa adauge pigmentul in vopseaua mea :))