Followers

Showing posts with label posta romana. Show all posts
Showing posts with label posta romana. Show all posts

Tuesday, March 29, 2011

Posta romana

     Stiu ca v-am mai spus ca urasc Posta Romana. Si iata si de ce. Eu nu am buletin de Bucuresti, iar sa ma duc pana la Buzau pentru a pune cateva cadouri la posta mi se pare aberant. Asadar cadourile de la giveaway, precum si cadoul pentru Alexandra Patesan (ti-am trimis cadoul si mi s-a intors din acelasi motiv) pe care le pusesem saptamana trecuta la posta in Bucuresti iata ca am fost rugata sa le depun inca o data de la posta din Buzau. Motivul? Adresa de Buzau din buletin. De aceea imi cer scuze si pana joi il voi lua pe sus pe Alex si il voi pune pe el sa le depuna la posta din nou..
     Sper sa nu va fi suparat pe mine. Nu am uitat de cadouri, si imi pare foarte rau ca au intarziat..Pupici.
P.S Va urma un concurs cu bijuterii..:D

 

Monday, February 14, 2011

Today outfit..

     Am fost la posta sa trimit coletele si din pacate am reusit sa trimit doar unu. Pe al Mirelei, cu chiu cu vai. Prima data trecusem adresa mea de aici pe colet. Nu a fost bine pentru ca nu o am trecuta si in buletin. Am trecut pe urma adresa din buletin si iar nu era bine pentru ca e din Buzau. Cand aproape ca o convinsesem sa imi ia odata coletul imi spune ca intra in pauza jumatate de ora ca se schimba tura. Usile incuiate. Asadar nu aveam nici cum sa ies din posta, nici cum sa predau coletul. Cand eram pe punctul de a ceda nervos :)) ma cheama sa imi cantareasca pachetul si sa termine de completat formularul. Uff..Maine o iau insa de la capat cu cadoul pentru Honey Bunny. 
     Am fost apoi la shopping in Real. Noroc ca e aproape de casa si ca am fost singura. M-am bucurat de timpul liber si am luat fiecare raion in parte, am stat sa caut cateva bunatati pentru Alex si alte cateva pentru mine :D Astfel m-am ales cu balsamul de par de la Kallos (miroase asa frumos..am avut mai demult si am fost super multumita de el.sper sa fiu si acum), spuma de ras pentru el, o tavita de inimi si pipote (cu sos si garnitura de orez -yummy abia astept), o felicitare pe care o veti vedea in alta postare, iaurt degresat pentru mine, dulciuri pentru el, suc pentru el, apa plata pentru mine si cateva minute bune la raionul de carti si cel pentru bebelusi.



Wednesday, November 24, 2010

       De curand am castigat un concurs pe blogul Andei (detalii  aici) si a trebuit sa ma duc la posta sa ridic cadoul. Cum luni nu am reusit sa ajung, ieri l-am luat pe Alex si pe drumul de intoarcere spre casa am decis sa ne abatem si pe la posta. Eram inarmata cu buletinul, cuponul postal si entuziasm. Ce imi lipsea era informatia fundamentala: locatia oficiului postal.:)) Am ajuns la alt oficiu de unde am plecat fara nici un cadou si nici o informatie suplimentara. Ratacind in cautarea oficiului precum doi caini politisti aflati in misiune am reusit sa descoperim minunea. Daca ieseam din bloc fix la 100 de metri in spatele lui se afla Oficiul Postal nr 80. :)) Intram, suntem directionati spre biroul colete, stam in spatele unei pitipoance cu buze explodate de roz care mai e si gravida, si dupa vreo 10 minute dau buletinul si cuponul. Stupoare..Doamna de acolo ma ia la rost ca pe buletin nu am adresa unde stau..Ok dar aici stau de cateva luni..Da dar de acum sa il pui la post restant..Ce e ala? Tu acolo sa il pui si trebuie sa vii sa intrebi daca a ajuns sau nu coletu pentru ca noi nu te mai informam..Poftim? Pai ce trebuie sa fac pentru a primi la post restant? Pauza..Pleaca, da search intr-o camera la cadoul meu mult asteptat si iata ca vine cu el..Iuppiiii..Semnez, il iau cu mare grija si ies..Trag o injuratura pentru nelamurirea problemei si pentru ca nu mai aveam rabdare pana acasa scotocesc in cutiuta..Cred ca nu am fost mai incantata de un cadou de la Craciunul trecut de la primirea cadoului de la Alex..Ii multumesc din nou Andei si va astept pe toti la un giveaway cat de curand pe blogul meu..